אודות לטאת האמבט

מה זו בכלל לטאת האמבט?
זו שאלה לא פשוטה. כמעט כמו השאלה "מה זה אלוהים?"

אבל בכל זאת, אני לא מפחד משאלות לא פשוטות ואנסה לענות עליהן.

לטאת האמבט היא מיזם שאותו התחלתי אי שם באמצע שנת 2005 לספירת הנוצרים. הכל התחיל מזה שהיה לי מה לכתוב, אך לא היה לי איפה לכתוב את זה. אז החלטתי לקחת את רשימת כתובות המייל של החברים והמשפחה ולשלוח את זה להם כמעין טור אישי. התגובות היו חמות כך שהחלטתי למסד את העניין ולשלוח טור שכזה פעם בשבוע.
כך היו הדברים במשך כשנה וחצי מאז אותו רגע היסטורי, כאשר עם הזמן רשימת התפוצה התרחבה ואיתה גם התכנים שבמייל שנעו על פני צירים שונים ומשונים כמו ביקורות מוזיקה, הגיגים על המצב וסיפורים קצרים פרי עטי.
לבסוף, ראיתי שאין מנוס והלטאה זקוקה לשינוי. התנועה הזחלנית בצינורות הדואר האלקטרוני לא עושים טוב לעור הפנים שלה, והיא זקוקה לבית משלה – וכך נולד האתר ×”×–×”.

באופן כללי אפשר לתאר את לטאת האמבט כבלוג שנע בין הרצף של "בלוג אישי" ל"בלוג תרבות/מוזיקה". אני כותב כאן בעיקר על מוזיקה (ביקורות אלבומים או הופעות, למשל) אך גם על דברים אחרים כמו ספרים או אוכל – כאשר תמיד הכל נכתב מזווית מאוד אישית שלי. בנוסף, יש פה לא מעט פוסטים שלא עוסקים באופן ישיר בתרבות אלא פשוט בחיים שלי בתל אביב, כסטודנט לפסיכולוגיה או בכלל.

בנוסף לכתיבה על מוזיקה, בתחילת 2008 התחלתי ליצור פודקאסט שבועי שנקרא "סינסתזיה" ובו אני משמיע מוזיקה משובחת וזורק כמה מילים. הפודקאסט עולה לרשת בעזרת האתר אייקאסט וניתן להאזנה גם דרך הלטאה. עוד פרטים על סינסתזיה ניתן למצוא כאן.

רגע, אבל מי כותב כאן?
ובכן, הכותב העיקרי הוא אני, ערן כ"ץ. בנוסף אלי חוטא בכתיבה גם חברו-הטוב-ביותר-של-הערן, הלא הוא רביב טל. הוא התחיל את כתיבתו במדור הכמעט-קבוע ביבר על כוהול שעסק במסבאות ובתי-אוכל ברחבי גוש-דן והתרחב לעסוק בנושאים אחרים. אולם עם הזמן החיים הכריעו אותו והמוזות שלו השתתקו. בינתיים אני עסוק בלהציק לו שיחזור לכתוב, ללא הצלחה.
כדי להכיר אותי או את רביב טיפ-טיפה יותר טוב, אפשר לגשת לעמוד הזה.

אין לי זמן לשבת כל היום ולעשות ריפרש על העמוד הראשי של האתר. איך בכל זאת אני יכול לדעת כשישנם פרסומים חדשים?
טוב, בשביל יש לנו את רשימת התפוצה. הקלק כאן כדי להצטרף.
עדכונים אפשר לקבל גם ב-RSS

אוקיי, אז הבנתי קצת מה קורה פה. אבל עדיין לא הבנתי למה קוראים למקום הזה "לטאת האמבט"
אז ככה, התשובה הראשונה שלי תהיה "למה לא?"
ההמשך של התשובה תהיה שמקור ההשראה לשם הבלוג הוא מסתורי וטוב שכך. יש דברים שצריכים להשמר בחדרי חדרים. אני רק יכול לגלות שכמו כל הרעיונות הגדולים, זה היכה בי במהלך ביקור בשירותים (רמז, באיזה חדר בדרך כלל הם נמצאים?)
אבל כדי לא להשאיר אתכם ללא שום תשובה, הקליקו על העמוד הזה וגלו למה לטאה.

ואם אני רוצה גם לתרום למאמץ הלטאתי?
לטאת האמבט תשמח (כשיתחשק לה) לתת במה לאורחים שונים. אם כתבתם דבר מה שנראה לכם מתאים לרוח הלטאה, או הקלטתם שיר, או צילמתם צילום, או ציירתם ציור או… טוב הבנתם את הרעיון – פנו אליי ונחשוב על ×–×” יחד.

מה עם התשובה שהבטחת לשאלה מה זה אלוהים???
לא שכחתי.
אלוהים:
1. אל, בורא העולם.
2. שופט, דין הדן לפי תורת האלוהים.
(מילון אבן שושן, תשמ"ד)