ביבר על כוהול: העסקית המשתלמת (1)

אין ספק שחיי הלילה התל-אביביים הרבה יותר מעניינים מחיי היום, אבל לצערינו, החל מבעוד חודש השעון הביולוגי של כולנו יתהפך, ושתיים בלילה תהיה השעה של להפוך צד במיטה, ולא של להפוך תקליט בעמדה. כתרופה מקדימה אני אנסה להביא מדי פעם מסעדה טובה, שארוחת הצהריים העסקית בה היא גם משביעה, גם מיוחדת, וגם מחזירה עודף משטר של חמישים (אחרי הכל, אנחנו סטודנטים, ואם היה לנו הרבה כסף, היינו מוציאים אותו על חיי הלילה).
אני חושב שכבוד הפעם הראשונה ניתן לאינדירה, המסעדה ההודית שבחזית ה"לונדון מיניסטור", שכנראה מספקת את העסקית הטובה ביותר במחיר הזול ביותר (39 שקלים).
בניגוד להרבה מסעדות שמתהדרות בסגנון קולינרי מסוים אבל לא מייחסות חשיבות לעיצוב האוירה באותו הסגנון (תקראו לזה פלצנות לשמה, אבל זה קצת הורס לאכול סושי למשל, המאכל היפני הכי עממי שיש, במסעדות היוקרתיות ביותר, או לטעום אוכל צרפתי מעודן ומושקע במסעדה קטנה שנראית כמו חדר האשפה של מסעדות הפאר בצרפת), כבר בכניסה לאינדירה מרגישים בהודו. המלצרים הקטנים ודוברי האנגלית במבטא המוזר, הם אדיבים ונעימים (עובדים זרים, אלא מה?), והם מכוונים לאחד השולחנות, שעליהם אפילו המלחיה/פלפליה יובאה מן המזרח. מי שלא מסתפק בזה, יכול לעלות ולשבת בקומה העליונה, העמוסה בכריות ונרגילות, שבה גם המוסיקה ההודית נשמעת יותר בבירור.
למנה ראשונה קבלנו לשולחן "פקורה ירקות", שאלה ירקות מטוגנים בהמון קמח ותבלינים. המנה היתה מאוד טעימה, אבל לא היה שום סיכוי לזהות מה מבין הגושים הצבעוניים שמונחים לנו על הצלחת היה פעם הבצל, הבטטה, או העגבניה. אחר כך קבלנו מרק עדשים, ונאן שום (הלחם ההודי), שחוסל עוד לפני שהמנה העיקרית נראתה באופק. למנה העיקרית הרווחנו את יכולת הבחירה מהתפריט, שכלל שילובים שונים של עוף, כבש ובקר (כן, הם לא הודים אמיתיים), בעיקר צלויים על גחלים ברטבים ותבלינים שרק ההודים יודעים את מקורם, עם תוספת של אורז בצד. אני לא ממש יכול להמליץ לכם על מנה טעימה מהתפריט, כי מבחינתנו, כל מה שנסינו היה נהדר – הקבב, העוף טיקה, השיש-קבב והמיקס גריל, כולן מנות מצויינות ומומלצות. לסיום, לא שהיה מקום בבטן, קבלנו גם גלידה. העסקית כוללת גם שתיה קרה (או יין) ושתיה חמה. מאוד משתלם.
סך הכל אני מוצא שהארוחה ההודית היא טעימה מאוד (לאוהבי התבלינים והמגוון), עשירה מאוד, משביעה, וזולה, וזאת מבלי להזכיר שהמתמידים מקבלים כרטיס חתימות, שבו כל ארוחה עסקית עשירית היא חינם (אם בקרתם ונהנתם, תדאגו לבקש את הכרטיס בסוף הארוחה).