שיפוצים באמבט – סיכום שדרוג האתר

ובכן חברים, שדרוג האתר הושלם כמעט במלואו. יש עוד כמה עניינים קטנים לסדר (כמו למשל את הקטע המעצבן הזה שבו אתם עדכונים במייל עם ג'יבריש במקום באותיות עבריות טהורות) אבל מדובר בסוג השיפצורים שמתרחשים בשוטף בכל מקרה. התכלס העיקרי היה בעצם לעבור לגרסה 2.3 של וורדפרס ולהחליף תבנית.

הפוסט ×”×–×” יהווה סיכום של העניינים וינסה להבהיר למה בכלל עשיתי את ×–×”, להסביר מה השתנה – ולא פחות חשוב: לתת אלטרנטיבה לאלו מכם שסובלים מהשינוי (ומסתבר שיש ויש כאלו).

למה בעצם?
לפני כמה חודשים החלטתי שנמאס לי מהעיצוב של האתר. העיצוב ×”×™×” מבוסס על קובריק, תבנית העיצוב הבסיסית של וורדפרס ולמרות ששיניתי קצת צבעים וכו' – ×–×” ×”×™×” די בנאלי ודומה-מדי-לאתרים-אחרים. אז החלטתי שבקיץ, כשתמלא שנה להקמת האתר, אפנק אותו בעיצוב חדש. ×›×›×”, ליומולדת.
במקביל התחלתי לחשוב איך אני יכול לשפר את השימושיות באתר לטובת אותם גולשים מזדמנים שמגיעים אליו למשל ממנועי חיפוש. תתפלאו או לא אבל הרוב המכריע של הגולשים באתר איננו ×”"קבועים" אלא אנשים שמגיעים מגוגל ומנועי חיפוש אחרים. ובדרך כלל הם לא נשארים יותר מדי זמן באתר ולא מעמיקים לתוך שלל הפוסטים שקיימים בו – וזה משהו שרציתי לשנות.
אז זהו – אלו הן שתי הסיבות לשינוי העיצוב. נכון שהשינויים הקשורים לסיבה השניה לא מחייבים שינוי תבנית והם הולכים להיות מוטמעים גם בתבנית המקורית – אך כאמור, מאז ומתמיד רציתי לשנות עיצוב. לא לחינם כתוב בעיצוב המקורי "עיצוב זמני באופן קבוע"…

מה נשתנה?
אז ×›×›×”. קודם כל שדרגתי את וורדפרס לגרסה 2.3 – מה שלא משנה לכם בעצם. אחר כך תרגמתי לעברית את תבנית Sea Shore ושיניתי אותה בכמה מקומות כדי שתתאים למטרות שלי ולרוח שלי.
בנוסף, החלפתי והוספתי מספר תוספים שלדעתי פונקציונליים לטובת השימושיות והניווט באתר. למשל, התוסף Random Redirect שמאפשר הצבת לינק (כמו זה) שלחיצה עליו לוקחת את הגולש לפוסט שרירותי באתר (לינקים אלו מופיעים בסוף כל פוסט ובתפריט הניווט בתחתית העמוד).
תוסף נחמד חדש הוא What would Seth Godin Do שמאפשר הצגת הודעה לגולשים המגיעים בפעם הראשונה לאתר המזמינה אותם להרשם לעדכוני רסס או רשימת תפוצה או למעשה כל הודעה שרוצים. וזה משתלב עם תוסף הצגת ההתראות המצוין של חנית.

כאמור, עשיתי כמה שינויים בתבנית מעבר לתרגומה לעברית. כפי שסיפרתי בפוסט שפתח את תהליך השדרוג, שיניתי לחלוטין את ה-Footer (התחתית של כל עמוד באתר) והצבתי בו לינקים המפנים את הגולש לקבלת מידע על האתר ואפשרויות לניווט נוסף בתוך האתר.
בנוסף, עיצבתי מחדש את דף 404 (זה שמגיעים אליו כשהלינק לא קיים) כך שאם בטעות גולש מגיע אליו הוא לא "ייתקע" אלא יוכל למצוא יותר בקלות את מה שהוא מחפש דרך תיבת חיפוש או חיפוש דרך תגיות שונות. רוצים דוגמה? לחצו כאן.

ולמעשה, זה פחות או יותר הכל. יש עוד כמה שינויים מאחורי הקלעים שלא צריכים לעניין אתכם (ואם כן, תשאלו).

רגע, אבל העיצוב החדש גורם לי לעיוותי ראייה וגורם לי לרצות לעקור את עיני ממקומן כמעשה אדיפוס!!!!
אוקיי, הבנתי. היו לא מעט תגובות שמהן קלטתי שחלקכם ממש לא אוהבים את העיצוב החדש. מצד שני היו כמה תגובות הפוכות לגמרי (גיא ושרון – אוהב אתכם!)
אז מה עושים? חשבתי לרגע לעשות סקר באתר בעניין אבל אני בטוח שלא היו עונים עליו יותר מחמישה אנשים (מעניין, דווקא הפוסטים על השדרוג גררו הרבה תגובות אבל לומר משהו על אוסף המוזיקה החדש או על המחשבות שלי בענייני מעמד המורים ×–×” לא בקטע שלכם הא? 🙂 )
אז החלטתי ללכת על השיטה של רדיוהד ולתת לכל גולש את האופציה. אם תסתכלו מצד שמאל תראו תפריט קטן שנקרא "החלף תבנית" ובו שתי אפשרויות:
"העיצוב הישן והטוב" שהוא, מן הסתם, העיצוב הישן של הלטאה; ו"העיצוב החדש והטוב גם הוא" שהוא העיצוב החדש. כדי לעבור מעיצוב לעיצוב פשוט תלחצו על מה שאתם רוצים.

שימו לב: יכול להיות שיהיו אי התאמות פה ושם בגלל שקיימות למעשה שתי תבניות אלטרנטיביות. אני מקווה שזה יקרה כמה שפחות. בכל מקרה אני אשמח לכל תגובה כאן או במייל על בעיות שאתם נתקלים בהם.

עד כאן. מאוחר. הגיע הזמן לנסות ולישון.
אוהב אתכם. תמשיכו לבוא ולהגיב אה? אם לא תדברו,

10 תגובות בנושא “שיפוצים באמבט – סיכום שדרוג האתר

 1. Mazal tov on the end of the transition…

  I might still use to old pattern, but one reason would be the picture at the top of the new one! The lizard looks like a frog! Come on, you have better illustrations of a lizard than that…

  The easy solution is to not stretch this illustration so much — it has lost the right proportions, and looks really weird.

  The harder and more creative solution is to make a new illustration in which the center is the lizard (as it should be! You write in the emails that the lizard has written something new… but in this picture the little frog-lizard is not at the center at all, it is this funny cartoon boy instead!(.

  Sorry to be so critical… but it really does not fit in with the rest of the atmosphere in the blog…

  Yael

 2. Hello
  I told you I wasn't particularly proud of the painting, and now that its messed up its even worse. If you want a different version in which the proportions fit the size of your banner – I'll make one for you. Its not nice to read that people think you have better illustrations than that and that it looks like a frog!! My already low self asteam says – maybe put on something else? If you need my help – you're welcome.

  And besides being in this song, who is Seth Godin anyway?

  tithadesh on the new design, – may it bring you pride and joy!

 3. sorry Merav — I completely did not mean to say anything bad about your drawings, which I love. I just thought stretching it out like that does it real injustice!

  Yael

 4. Last one: Eran, the update line on the top picture hides the lizard's head… so if you can put them at the bottom of the picture and not at its top, it would be nicer 🙂

  Thats it. Never going to talk about the banner picture again! I promise!

  –Yael

 5. זה הפך לבלוג תגובות באנגלית ולא דיווחו לי? :]

  אניווי, רציתי לציין שלטעמי העיצוב החדש אדיר! סתם, שתדע ויהיה לך טוב :]

 6. ניימן – ×›×›×” ×–×” כשיש לך מעריצים מעבר לים 🙂

  יעל – אל תעצרי את עצמך, דברי חופשי – ×–×” תורם

  ומירב – תפסיקי להעלב, את עושה עבודת קודש ותזכי לחיי נצח בעבורה!!

 7. אהבתי את העיצוב החדש.

  כאחד שבתחילת דרכו (משהו כמו חודש, וכבר התחיל לשחק עם העיצוב) אני מודיע לך שזה לא נגמר פה. לא באמת, אתה תשנה פה אלף ואחד דברים. כל הזמן. כי זה כבר פשוט לך.

  אני עד היום עושה את זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.