שדרוג האתר – עדכונים מהשטח

אנשים יקרים
קודם כל תודה למגיבים בפוסט הקודם בעניין העיצוב החדש והשדרוג. אבל חבר'×”, אל תתביישו – שני אנשים שמחווים דעה ×–×” בסדר, אבל לא מספיק בשביל לדעת מה אתם באמת חושבים!

כמה עדכונים מהשטח. המערכת רצה יפה על גרסה 2.3 למרות שהייתי צריך לעדכן כמה מהתוספים באופן ידני. מי מכם שעובר/עבר לגרסה החדשה ודאי יודע שבעמוד התוספים המערכת מעדכנת אותו על גרסאות חדשות לתוספים. ובכן, המערכת מפספסת! יש תוספים שעודכנו והמערכת לא מגלה לך על זה וחבל כי זה יוצר בעיות אחר כך.
מה עושים? עבודת נמלים. נכנסים לעמוד הבית של כל תוסף ומגלים אם יש גרסה חדשה. במקביל נכנסים לעמוד הזה באתר של וורדפרס שבו יש רשימה של כל התוספים שתומכים בגרסה 2.3 ובודקים גם שם. אני מצאתי ככה משהו כמו 3-4 תוספים שעודכנו והמערכת לא ידעה.

בהמשך לתגובה של יעל בדקתי איך האתר נראה על דפדפן ספארי של אפל (בגרסת חלונות כמובן, שכן אין לי מקינטוש) ואני גאה לומר שהוא נראה מדהים!

הבעיה המרכזית שעוד יש לי לפתור היא התאמת התבנית לגרסה החדשה. כמו שאמרתי בפוסט הקודם, התבנית הזו לא תומכת בגרסה החדשה וכפועל יוצא מזה מה שקורה הוא שבכל עדכון למערכת מקבלים הודעת שגיאה. וזו הודעה מיותרת לחלוטין ×›×™ העדכון מתבצע. בניגוד למה שאמרתי קודם – ×–×” כן משפיע עליכם. איך? ובכן, כשאתם מנסים להשאיר תגובה אתם מקבלים את הודעה השגיאה הזו. ×–×” לא אומר שהתגובה לא נשלחה!! התגובה אכן נשלחת ומתפרסמת, למרות ההודעה. שימו לב לא לפרסם תגובות פעמיים ×›×™ סתם חבל.
הבעיה היא שאני לא ספץ בנושאים האלה ואין לי מושג איך להתאים את התבנית לגרסה החדשה ואני לא מצליח לאתר את יוצר התבנית כדי להתייעץ איתו בנושא. מצד שני אני לא רוצה לחפש תבנית חדשה ×›×™ אני נורא אוהב את זו – אך אם לא תהיה ברירה…

עדכון נוסף הוא שאני הולך להשתמש באלמנט חדש של פיצול פוסטים ארוכים לעמודים. למה הכוונה? כשאני כותב פוסטים ארוכים (וזה קורה בעיקר בפוסטים של "הדים מן האמבט") אני הולך לפצל את הפוסטים למספר עמודים כדי לא להעמיס על הדף והעין. זה אומר שבתחילת ובסוף כל חלק בפוסט תראו את השורה הזו:

עמודים: 1 2 3 4

שלמעשה אומרת שפוסט זה מפוצל לארבעה עמודים. כדי לעבור לחלקים הבאים יש ללחוץ על המספר המבוקש.

עד כאן עדכונים מהשטח. יבואו עוד בהמשך. תשארו בסביבה כי מאוחר יותר היום יתפרסם אוסף חדש ומשובח של הדים מן האמבט!

ונ.ב. קטן – התמונה שבראש הבלוג, של חוף הים – יפה ככל שתהיה, היא ממש לא קשורה ללטאת האמבט. בעתיד הקרוב (אני מקווה) היא תוחלף בתמונה הרבה יותר לעניין.

13 תגובות בנושא “שדרוג האתר – עדכונים מהשטח

 1. One vote against dividing long posts into pages: I usually open a post on my laptop, and then read it later, on the train to work, where I don't have internet.. Dividing it to pages means that I'll have to notice to open each page in advance in a different tab, or else I'll read the first part and then have to 'lehishaer bemetach' until I get to work..

  Of course at work there is too much to do, and I'll end up deciding to read the rest on the train back home, and by then the whole line of thought will be hopelessly cut into small bits with no memory between them (as my brain is only of the 8MB memory series 😉

  Oh, and thanks for the safari check — indeed looks great!

  And last thing: if it helps in finding the bug — I always got error messages (I think the same ones as I get now) when sending a comment, even in the previous template. I work on Firefox or Safari, never IE.

 2. I looked now: its not the exact same error message. Previously it was shorter. Maybe only the last or middle part of the repetitious error messages I get now.

 3. last one (for now), I promise!

  Did you change the encoding of the Hebrew in the title of the email that is sent out? I used to be able to see what it said in Hebrew in Mac's mail reader, but now it is all small xx's, and Hebrew Windows, Hebrew Mac or Unicode make no difference. Within the email it is fine, but just the sender and the subject line come out complete gibberish (well, not complete gibberish, I should say complete xxx-s 🙂

  –Yael 

 4. יעל היקרה – את בדרך לקבל את פרס המגיבה ×”×›×™ אינפורמטיבית שלי! 🙂
  בעניין המייל – אני יודע שיש בעיה עם הקידוד לעברית, ואני אפתור את ×–×” – בשאיפה – בימים הקרובים.

  לגבי החלוקה של הפוסטים לעמודים… יש פה התלבטות מבחינתי. במקור הייתי נוהג לפרסם פוסטים בצורה כזו שבעמוד הראשי היתה רק ההתחלה והיה צריך ללחוץ על "המשך" כדי לקרוא את השאר (אלא אם אלו היו פוסטים קצרים בלאו ×”×›×™). אני שוקל לרדת מהעניין ×”×–×” מכל מיני סיבות. מצד שני, ×–×” אומר שהעמוד הראשי (שמכיל תמיד את 5 הפוסטים האחרונים) עלול להיות מאוד ארוך. בנוסף, בפוסטים ארוכים ×–×” ייצור מצב שהדף מממאאאווודדד ארוך וזה, אני מניח, עלול לעייף את הקורא.
  לכן חשבתי לעשות את הפיצול לחלקים. אני לא חושב שאעשה בו שימוש מסיבי – רק באותם פוסטים שהם ארוכים במיוחד (ובדרך כלל באמת מדובר בפוסטים של "הדים מן האמבט" שמכילים הרבה מלל ברשימת השירים).

  הבעיה שאת מתארת – של קריאת התוכן ברכבת איפה שאין אינטרנט – היא חשובה ותודה שהסבת את תשומת לבי. אני מתאר לעצמי שיש פתרונות לקריאת חומר אופליין (כמו ×–×” של קורא הרסס של גוגל – http://www.google.com/help/reader/offline.html)
  אבל זה כבר בינך לבין עצמך.

 5. ביקשת הערות – קיבלת:
  1. בעיני לא נוחה הקריאה של הפוסטים כשהם מצויים בצדי המסך (ולא משנה אם זה מימין או משמאל), ולא באמצע, היכן שעיני האדם נמצאות. טבעי לקרוא ממרכז המסך. מעבר לכך, יש לצד טור הפוסטים שני טורים קטנים יותר, שנמצאים קרובים יותר למרכז. הם מסיטים את עיני אליהם, בזמן שאני קוראת את הפוסט.
  2. יש משהו קצת 'דחוס' בעיצוב. הרבה טקסט, הרבה פונטים קטנים. נראה לי שאפשר לארגן עיצוב קצת נקי ומינימליסטי יותר.

  זהו בגדול.

 6. מאיה –
  1. לי באופן אישי מאוד נוח וטבעי לקרוא את הטקסט כשהוא צמוד לימין. כמו בספר… אבל ×–×” אולי עניין של טעם. אולי לך ולאנשים אחרים יש נטייה מול מסך להצמיד את העין למרכז.
  אני לא חושב שאני אזיז את הטקסט למרכז כי יש בזה משהו לא נכון עבורי. זה אומר ששני הטורים הצדדים למעשה יהיו אחד מימין ואחד משמאל וזה לא פונקציונלי למה שאני רוצה.
  מה שכן – האם נראה לך שאם הטורים הצדדיים יהיו בצבע אחר מזה של התוכן העיקרי אז ההפרדה תקל על הקריאה? (דוגמה ניתן לראות בבלוג http://www.meshune.net/blog)

  2. באיזה דפדפן את משתמשת? אני מנחש שאקספלורר

 7. אתחיל מהסוף:
  2. גם, אך גם בפיירפוקס. בשניהם, לי אישית, נראה קצת צפוף מה שקורה כאן.
  1. לא יודעת מה הפונקציה שאתה מבקש למלא, אך ×–×” לא משנה לי משום שרק הערתי הערה; ×–×” נכון גם למספר 2. לא פתחתי דיון. בלוגך – זכותך לעצבו כפי שאתה רואה לנכון (בנוגע לזה שלך אישית נוח מימין – עקרונית, אם אתה כותב לקהל, עליך להתחשב בו. לא יודעת מה אחרים חושבים, דיברתי רק בשם עצמי, אך זו הערה עקרונית צדדית. כשאתה מעצב את אתרך, נסה לשער מה אחרים יחושו כשהם יכנסו לדף שלך. מקום טוב להיעזר בו הוא כמובן אתר קונספציה, מבית הקולקטיב, של אורי ברוכין http://www.exego.net/ ). בכל מקרה, הדוגמה של הבלוג של שרון היא טובה, משום שיש הפרדה ויזואלית בין שני חלקים שונים של הבלוג. ×–×” פחות מאתגר את העיניים כשאני קוראת.

 8. Hi Eran,

  glad I can help. It is indeed much to have 5 posts on one long page — it takes a long time to load, for instance, which can really drive away random people who just want to see what your blog is about.
  (who knows, they may be your future readers)
  Why not have a starter paragraph to each as you did before? I thought it was great, only needs one click to go into any post you want, and you get a 'taster' to see what you want (or remind yourself what you have not yet read).

  And while I'm at it here: something I thought you might want to listen to, given your love for female vocalists: Patty Griffin, in her album "Living with Ghosts"
  1. Every little bit (the clip is not so good, just the song itself, and I think this one is not the best quality reproduction…)
  http://www.youtube.com/watch?v=hVM1cfCNWV8
  2. Poor man's house (again, the clip has nothing to do with it, but the music here is… wow…)
  Do you know her?

  –Yael

 9. Congratulations…
  Not to disrespect the time & effort you put in the new site, but I must say that the current design is too crowded for me.
  I always liked the lizard exactly because of its simple layout – it served as a great contrast to my everyday surfing (not to mention the lovely texts o/c).
  Layout is a matter of taste, and it's your site, but for what it's worth – I feel the same as the previous posters regarding the right justification.
  In addition, please, for the love of god – you received such a nice lizard paintings – why won't you use them instead of the dull banner at the top? it reminds me too much of the ready-made business sites I once made for my previous work.

  Pardon the harsh words, but I never would've bothered to comment if it wasn't for the other, major, most dominant part of the positive things in the lizard! 🙂

  Oh, one last feedback – I also used to get bogus errors after posting comments – crossing fingers.

 10. יוחזר העיצוב הישן לאלתר אחרת נשסה בך את הבואשים!

  וברצינות, האתר נראה ממש צפוף באקפלורר על כל גירסותיו ולעניות דעתי גם בשועל המצב לא יותר טוב. אולי ברזוליוציות נמוכות זה עוד סביר אבל ב 1280 ומעלה הכל ממש נראה מכווצץ'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.