חלם זה כאן (לא שזה חדש)

שלומות לכולכם
כן, אני יודע שעבר זמן מאז שממש כתבתי כאן משהו. הרגלתי אתכם בשבועות האחרונים שאני הרבה פחות כותב והרבה יותר מדבר או משמיע אבל ×–×” לא אומר שאיבדתי את חדוות ורצון הכתיבה. ×–×” רק אומר שבתקופה הזו אני משקיע את כל מרץ הכתיבה שיש בי לטובת כתיבתם של כל מיני דו"חות אבחוניים, סיכומי טיפול ודברים מהסוג ×”×–×”. חלק מחייו של פסיכולוג לעתיד…

בינתיים, לפני עוד פרק של סינסתזיה, רציתי להאיר את עיניכם לסיפור קטן ומוזר, משעשע מצד אחד ומעציב מצד שני. זהו סיפורו של זיו מזרחי, שהוא בן השאר צלם חובב, שלפני כשבועיים ומשהו הסתובב בתל אביב וצילם. בין השאר הוא צילם את מגדל האופרה וחיש מהר יצא מאבטח מן הבניין והורה לו להפסיק את הצילום בטענה שאסור לצלם את הבניין. תמוה בהחלט. משיחה של אותו זיו עם הנהלת מגדל האופרה נמסר לו שצילום של הבניין (מן הרחוב!) מפר את חוק זכויות היוצרים. ×–×” מסוג הדברים שניתן לכנות "קשקוש בלבוש" ובפוסט ×”×–×” מסביר מזרחי היטב מדוע ×–×” קשקוש בלבוש ואף מאפשר להאזין להקטלת השיחה עם ההנהלה. כדאי לקרוא ולהתפעל מרמת הדביליות והחלמאות במדינה. שוב, כמו שבכותרת, ×–×” לא חדש – אבל ×–×” לא ייאמן.
מה שיפה ×–×” שהקהילה האינטרנטית המקומית התגייסה לעניין וארגנה מין מפגן מחאה קטנטן ביום שישי הקרוב. בשעה 12:00 מוזמן כל מי שרוצה להגיע למגדל האופרה, חמוש במצלמה כלשהיא, ולצלם את הבניין עד לזרא. פרטים פה. אני אישית לא אוכל להיות שם, אבל זו מטרה ראויה. נכון שיש צרות גדולות יותר לכאורה ומטרות חברתיות חשובות יותר – אבל גם הפקעת המרחב הציבורי חשובה.

4 תגובות בנושא “חלם ×–×” כאן (לא שזה חדש)

  1. כבר אמרתי, במקום אחר, שזה סיפור חלמאי, משעשע, על טיפשות (שיכולה להיות בכל מקום כמובן, ולא רק אצלנו), אבל לא כזה-לא-יאמן או מרתיח.

    כלומר, מה קרה? מישהו שלא מבין אמר לו להפסיק לצלם (ואז עוד נתן לו להמשיך לצלם? ולא ביקש למחוק את התמונות?). מישהי שלא מבינה ענתה לטלפון בחברה (ניחוש, היא לא מבעלי המניות), והלכה לשאול מישהו אחר שלא מבין (וגם בטח לא עורך דין) ונתנה תשובה משעשעת.

    זה היה מקבל נופח אחר אם הייתה איזשהי תגובה רשמית, תביעה או משהו נחמד כזה. בינתיים? קוריוז משעשע (שבתקווה, לא יתפתח למשהו אחר).

    אירוע הצילום הוא רעיון מצוין (ממש מצוין), אבל אני לא רואה בו מאבק חברתי כלשהו.

  2. ניימן – האמת? במחשבה שניה אני נוטה להסכים איתך שבאמת מדובר בסיפור חלמאי יותר משהו מרתיח ולו בגלל "אי-הרשמיות" של הטענות. אבל ×–×” גם מעצבן לדעת שאנשים שלא מבינים מרשים לעצמם להיות נחרצים כל כך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.