גם זבל אלקטרוני יכול לעשות טוב – היום יש מבצע לאיסוף פסולת אלקטרונית

זה בא לי בהפתעה מוחלטת.
כבר חודשיים, לפחות, יושב אצלי בחדר מחשב ישן ובסלון למטה שוכבת מערכת סטריאו ישנה וחבוטה עם כמה רמקולים שלא ממש עובדים. הם שם כי במקום להניח אותם ברחוב ולחכות שתבוא משאית הזבל, החלטתי שאפטר מהם בדרך חכמה יותר ואביא אותם לנקודת איסוף לפסולת אלקטרונית, שם ייפטרו מהם בדרך קצת יותר ידידותית לסביבה.


(cc)

מה הבעיה עם פסולת אלקטרונית אתם שואלים?
הדבר ×”×›×™ משמעותי, לפי מה שהבנתי מהאתר של עמותת "אדם טבע ודין" שעוסק בנושא הוא קיומם של חומרים מסוכנים שבמזבלה מחלחלים לאדמה ולא ממש עושים טוב (חומרים כמו כספית או מתכות כבדות מסוגים שונים ועוד). או במילים אחרות – כמו כל משהו שאנחנו סתם זורקים למזבלה, הרבה יותר טוב ×™×”×™×” למחזר מזה כמה שאפשר למצות מזה את המקסימום.

ולמה אני מטריד אתכם דווקא היום עם זה? כי היום יש לי קצת זמן פנוי ותכננתי סוף סוף לקחת את כל האלקטרוניקה הזו לאוטו ולהביא אותה לנקודת איסוף פסולת אלקטרונית שפועלת בתל אביב. מכיוון שלא זכרתי איפה נקודת האיסוף, חיפשתי באינטרנט והגעתי לעמוד אחר באתר של "אדם טבע ודין" שמדבר על זה שהיום יש מבצע לאיסוף פסולת אלקטרונית. כן, במסגרת ההזויה משהו של "יום מעשים טובים" של עמותת רוח טובה, נפתחות נקודות איסוף לפסולת אלקטרונית בכמה ערים והן יהיו פתוחות כמעט כל היום, משמונה בבוקר עד עשר בלילה! (בדרך כלל הנקודות המקוריות פתוחות רק בבוקר).

אז ×–×” היום לשנס מותניים ולהפטר כמו שצריך מכל ×”×’'אנק האלקטרוני שלכם. כן, גם מהגיימבוי הישן עם המסך הירקרק שאתם כבר לא משחקים בו ×›×™ הוא קיבל מכה ויש פס אלכסוני שחור על המסך שלו כך שכשאתם מפעילים את סופר מריו אתם לא רואים כלום, רק שומעים. ובינינו, תודו שנמאס לכם לשחק סופר מריו לפי הצלילים…

איפה אפשר להפטר מהגיימבוי הזה ושאר החברים האלקטרוניים המיותרים שלכם?

בתל אביב: כיכר רבין וחניון רידינג
בירושלים: גן הפעמון
בחיפה: רחבת האודיטוריום
בראשון לציון: רחוב מרילנד 2

חבל שאין עוד נקודות ואנשים צריכים לבזבז דלק ולשחרר פחמן דו-חמצני באוויר בשביל המעשה הטוב הקטן הזה, אבל נו, מילא. צריך להתחיל ממשהו.

ואם אין לכם זמן היום או שאתם רוצים לדעת איפה אפשר להפטר מהפסולת האלקטרונית בימים רגילים – לחצו כאן לרשימה הארצית (קובץ פדף).

לקריאה נוספת:

 • האתר של המשרד להגנת הסביבה העוסק בנושא
 • מי צריך לקחת אחריות על מיחזור מחשבים?
 • כתבה מ-Ynet על מצב הפסולת האלקטרונית בארץ
 • תגובה אחת בנושא “גם זבל אלקטרוני יכול לעשות טוב – היום יש מבצע לאיסוף פסולת אלקטרונית

  1. לא קשור לפוסט, אבל אני לא יכול להתאפק 🙂

   תמונה מעולה ל- Faces In Places, בהנחה שעדיין לא הגישו אחת כזאת.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.