מעשה בכלב אחד, חסר שם

אז היום בבוקר יצאתי מהבית לעבודה ובחניון הבית מצאתי כלב, יושב ומחכה. בהתחלה חשבתי שהוא מחכה לבעלים שלו שיוציא משהו מהרכב או משהו כזה אבל לא היה שם אף אחד. והכלב הזה היה מאוד ידידותי. הוא מיד ניגש אלי והתחיל לרחרח אותי ולקפוץ עלי. כשהלכתי לרכב הוא לא ויתר עלי ופשוט נצמד אלי. לא היה עליו תג שם כך שלא ממש יכלתי ליצור קשר עם הבעלים. אחת השכנות חשבה שהוא שייך לגננת מהבניין ממול אך שיחה זריזה איתה הבהירה שזה לא הכלב הזה. אז מה עושים? אי אפשר להשאיר אותו ככה סתם.

התקשרתי למוקד העירוני של רמת גן כדי לגלות שהם בפגרה, אבל למזלנו יש כונן של הוטרינר העירוני שיכול היה לבוא לאסוף את הכלב חסר השם (אגב, החלטתי בינתיים לקרוא לו סויר, מסיבות מובנות). בגלל שהוא היחיד שנמצא בכוננות ביום כזה של השנה, חיכינו כשעה וחצי עד שהגיע.

אחרי המתנה ארוכה הוא ×”×’×™×¢ סוף סוף. בניגוד למה שחשבנו הוא הסביר שהכלב נראה די מוזנח (אנחנו הסקנו שהוא מטופח ×›×™ השיניים שלו ממש לא מלוכלכות, יחסית – אבל הוא ×”×™×” רזה מדי). מסתבר גם שלא ×”×™×” עליו צ'יפ לזיהוי, מה שאומר שהוא יילך לבלות 30 ימים בבית המלון של הוטרינר העירוני של רמת גן ואז יועבר לאימוץ. (לקח: תמיד תמיד לשים צ'יפ לכלב, ורצוי גם תג זיהוי על הקולר)

למה אני כותב את זה? מכמה סיבות. הראשונה היא כי אולי זה יגיע איכשהו למישהו שיזהה את הכלב ויפנה את הבעלים שלו, אם הם בכלל רוצים למצוא אותו, לוטרינר העירוני של רמת גן. הסיבה השניה היא שאם התרחיש הקודם לא יקרה, אולי מישהו יראה כמה שהכלב הזה חמוד וירצה לאמץ אותו.

(את הכלב מצאנו ברחוב קריניצי ברמת גן)

אז בינתיים, לשלושים הימים הקרובים, תוכלו למצוא אותו אצל הוטרינר העירוני של רמת גן. ואם הוא לא בשבילכם, תעבירו הלאה.

5 תגובות בנושא “מעשה בכלב אחד, חסר שם

 1. פינגבאק: Tweets that mention מעשה בכלב אחד, חסר שם | לטאת האמבט -- Topsy.com

 2. קודם כל, כל הכבוד לכם. אזרחים מן השורה 🙂 אני מקווה שהחמודי ×”×–×” ימצא בית אוהב כמו שמגיע לו, אם בעליו לא יימצאו.

  [עכשיו מגיע הקטע שאני משחררת קצת קיטור, התנצלותי מראש, זה נושא שקרוב ללבי] אתה מניח שבעליו דואגים לו. יכול להיות שאני קצת איבדתי את האמון בבני האדם, אבל למרבה הצער, פעמים רבות זה בצדק. אנשים לא מעטים הם יצורים תת-אנושיים שלא ראויים כלל לאהבת חיה, יוצאים לחופש ומשאירים את הכלב בכל מיני מקומות, אפילו אם זה אומר שהם ימותו ברעב/צמא/תאונות, ואנחנו בשיא "עונת הנטישות" מהסוג הזה עכשיו. ה"הגונים" שבהם קושרים אותו מול צער בעלי חיים או זורקים אותם בקיבוצים או מושבים, כי שם מישהו כבר יטפל בהם. למרבה הצער החקיקה לא מתווה ענישה לנוטשים שכאלה, ובמקרה כמו שתארת אי אפשר לאתר את הבעלים בכל מקרה (כי אין אמצעי זיהוי, מה שאומר שכנראה גם לא היה רישיון לכלב). בקיצור, המציאות לא קלה בכלל לכלב במצב כזה, אבל אין שום דרך להעניש את האדם שהביאו לכך.

  ד"א, הסימון בצ'יפ היא לא בחירה אלא חובה, הכלב חייב להיות מסומן כדי לעמוד בתנאים לקבלת רישיון. הסימון בקולר הוא מומלץ כי לא לכל וטרינר יש קורא-שבבים בקליניקה.

 3. תמיד הנחתי שצ'יפ הזיהוי מאפשר לרשויות לדעת מי הבעלים וכיצד ליצור איתו קשר. זה לא נכון?

 4. לגבי ההנחה שלך היא נכונה בתיאוריה, אכן שבב הוא דרך לגילוי הבעלים. אבל יש בעלי כלבים שלא מחסנים את הכלב נגד כלבת, בניגוד לחוק ולכן לכלב אין שבב..
  אני לא בטוחה שזה המצב במקרה הנוכחי, יכול להיות שהכלב נמצא ע"י אנשים טובים והם איבדו אותו. אגב , אני יודעת שבאשקלון לא משבבים כלבים בכלביה העירונית עד שאין להם בעלים..

 5. לפי החוק, כל כלב חייב ברישיון ואחד התנאים לקבלת רישיון הוא סימון הכלב בשבב וחיסונו נגד כלבת. מטרת הסימון היא אכן איתור הבעלים במידה והכלב אבד, ולשם כך הוקם מאגר נתונים מיוחד, אבל בעלי כלבים רבים עוברים על החוק ומחזיקים כלב ללא רישיון, ופעמים רבות גם ללא חיסון. מעבר לכך שזו עבירה בפני עצמה, זה מסכן את הכלב, כי לא ניתן יהיה לאתר את בעליו במקרה והוא אובד. בנוסף, במידה וישנה התפרצות כלבת באזור (לא מאוד נפוץ אבל קורה במחוזותינו מדי פעם) הוא יחשב "לא מחוסן" גם אם חוסן (כי אין רישום) ולכן אם יתפס משוטט, יומת.

  רונה, גם אנשים טובים שמוצאים כלב, צריכים להסדיר את נושא הרישיון עבורו. זה לא מספיק לאהוב כלב, צריך גם אחריות כלפיו, ורישיון הוא חלק מהאחריות הזו, יחד עם טיפולים וטרינריים, מזון איכותי ותשומת לב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.